JĘTKA MAJOWA

wykonywanie much, techniki i materiały muchowe
Marcin

JĘTKA MAJOWA

Postautor: Marcin » 30 maja 2005, 14:33

Witam! Praktycznie jestem poczatkującym kręcącym:) Poszukuje jakis strona co pokazuja krok po kroku jak zrobic jętkę majową! Chodzi mi o to jak sierobi tułów z pianki a jak z sarny??
michalm
+50 postów! Jeśli łowi tyle, co gada...
Posty: 68
Rejestracja: 06 mar 2005, 11:47

Postautor: michalm » 30 maja 2005, 19:41

Michał Mieczyński
Marcin

Postautor: Marcin » 01 cze 2005, 08:29

Jak sie robi półwęzęł?? Tzn. Jak sięnim zakańcza?? Czy to ten finisherem??
Marcin

Postautor: Marcin » 01 cze 2005, 16:08

Za duzo mi nie daly te linki Michale! Nie umiem tego zrobic! Nie wiem do cholery co to jest polwezel!
michalm
+50 postów! Jeśli łowi tyle, co gada...
Posty: 68
Rejestracja: 06 mar 2005, 11:47

Postautor: michalm » 02 cze 2005, 04:57

Rozumiem. Ja także nie wiem co to jest półwęzeł. O półwęźle znlazłem jedynie to http://www.169.zhr.pl/techniki/wezly/polwezel.htm
Michał Mieczyński
ostry007
+50 postów! Jeśli łowi tyle, co gada...
Posty: 55
Rejestracja: 18 mar 2005, 13:23

Postautor: ostry007 » 02 cze 2005, 08:33

Witam serdecznie.
Z tego co mi jest wiadomo półwęzły stosuje się do zakańczania główki muchy. Nie wykonuje się ich finisherem tylko specjalnymi przyrządami do półwęzłów. W pewnym uproszczeniu są to metalowe rurki najczęściej o innych średnicach otworów po obu stronach. Ważne jest to żeby chociaż jeden z otworów był minimalnie większy od oczka haka (tzn. żeby trzonek haka zakończony oczkiem miścił się w środku tego przyrządu). Półwęzły stosuje się zazwyczaj wtedy kiedy mamy problem z zakończeniem much np. w muddlerowych główkach. Robi się wtedy półwęzeł na tej "rurce" wkłada oczko haka do środka przyrządu i zsuwa się węzełek na trzonek haka (łatwiej wtedy umiejscowić nić we właściwym miejscu). Całą operację powtarza się kilkakrotnie. Ciężko mi opisać słowami jak to się robi, najlepszy byłby jakiś film lub rysunek. To jest naprawdę proste mi tylko raz to ktoś pokazał i już kumam. Przyżądy do półwęzłów możecie sobie obejrzeć m.in. na stronie: www.taimen.com
Pozdrawiam...
ostry007
+50 postów! Jeśli łowi tyle, co gada...
Posty: 55
Rejestracja: 18 mar 2005, 13:23

Postautor: ostry007 » 03 cze 2005, 08:30

Ten pierwszy link dobrze to wyjaśnia, ale z tymi ręcznymi robótkami to ktoś lekko przesadził ;)

No i taki półwęzełek jak w pierwszym linku zsuwa się na trzonek haka i zciska. Całą operację powtarza sie kilkakrotnie i na koniec obcina się nić wiodącą i już...
gość

Postautor: gość » 03 cze 2005, 10:44

nie jest ważne że to ręczna robótka i na drucie, pokazuje przecież jak wygląda półwęzeł i taki sam robi się nicią wiodącą na tronku haczyka:-)
ostry007
+50 postów! Jeśli łowi tyle, co gada...
Posty: 55
Rejestracja: 18 mar 2005, 13:23

Postautor: ostry007 » 03 cze 2005, 10:56

Pewnie, że masz rację...
Tylko, że wcześniej jak patrzyłem na tego drugiego linka to mi się obrazki nie wyświetlały i myślałem, że chodzi ci o coś innego. Teraz gdy je zobaczyłem stwierdzam, że są fachowe nie tylko dla osób uwielbiających robótki ręczne.

Pozdrawiam...
Załączniki
wredny usmiech.gif
wredny usmiech.gif (3.81 KiB) Przejrzano 7104 razy

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości