materiały na początek

wykonywanie much, techniki i materiały muchowe
torque
Więcej niż 5 postów, to już coś!
Posty: 9
Rejestracja: 25 cze 2003, 09:37

Postautor: torque » 13 wrz 2005, 11:55

Sam miałem podobny problem miesiąc temu kupując pierwszy zestaw do kręcenia.

Poniżej to co zakupiłem:

Dwie kapki kura i kogut brąz i cree
Wiodącą czarną, siwą i brązową
quill żółto oliwkowy
bażant sterówka
maska zająca
wełenki , struś, drucik miedź i srebro, CDC naturalne i kuropatwa na jeżynki.

Muszkarzem początkującym jestem (krętaczem też) i na domiar złego mieszkam w Warszawie. W związku z tym ćwiczę wiązanie głównie mokrych na Wisłę do połowu jazi i kleni ( dokupienie czarnej kapki chyba będzie konieczne). Chyba nie powinienem udzielac rad jako laik ale na początek popatrz też w koło siebie i znajdziesz sporo materiałów :). Np na pochewki do nimf rewelacyjnie sprawdza mi się folia z opakowań po chusteczkach higienicznych (ta przy okienku w tekturowym pudełku).

Maskę wystrzygłem. Z uszu sierść popakowana w woreczki posłuży do suchych, z reszty popakowana i zmiksowana z wełenkami będzie na korpusy nimf.

Ps. Zastanawiam sie dlaczego dopiero teraz zacząłem bawić się w kręcenie. Rewelacyjna sprawa !!
Najgorszy dzień na rybach jest lepszy od najlepszego dnia w pracy....
BodekM

Kręcenuie muszek - początki

Postautor: BodekM » 26 wrz 2005, 17:43

Witam
Może będę się powtarzał. Ale już wcześniej opisywałem swoje początki.Na kilku innych Forum,FORS FF itd.
Podstawa to ktoś kto robi to dobrze. Jest wprowadzającym w temat. Fajne w tym czasie są wspólne kręcenia tuż przy wodzie i następnie próbowanie tego ,co się ukręciło.
Najwiękrzym szczęściem jest spotkać na swej drodze prawdziwych wielkich muszkarzy takich jak Pan Sikora lub jemu podobni. Ale to tylka swera marzeń.
Myślę ,że w związku jest ktoś, kago możesz o to poprosić.
Gdybyś był z Bolkowa To nie ma sprawy. Chętnia pomogę.
Ale z Podgórza Sudeckiego do pomorskich rzek jak wiem jest dość daleko.
Pozdrawiam życzę dużo wytrwałości. Będzie Ci potrzebna.
Cześć.
BodekM.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości