Czy trudno jest krecic muchy ?? Od czego zaczac?? co kupic ?

wykonywanie much, techniki i materiały muchowe
Adam Sikora
Ponad 25 postów! Ale gaduła :-)
Posty: 40
Rejestracja: 29 kwie 2003, 19:49

Postautor: Adam Sikora » 30 sie 2005, 17:54

Anonymous pisze:Dzieki za odpowiedz a potem co mam kupic jakie materialy beda przedatne. Na nimfy i suchary ??


Trudno odpowiedzieć jednoznacznie, ale spróbuję. Najprostszy zestaw:
Czarna nić wiodąca, CDC szare, kogut brązowy i powiedzmy grizzly, sterówka bażanta łownego, złote koraliki, wszelkiego rodzaju przędze, jedwabie, wełny (dubbing) w różnych kolorach ( im więcej tym lepiej), jakiś złoty, srebrny, miedziany drut, i dużo, dużo chęci.
powodzenia Adam
karol
+100 postów! Forumowy Weteran!
Posty: 137
Rejestracja: 04 lis 2003, 14:08

Postautor: karol » 31 sie 2005, 04:35

Panie Adamie,
Też kilka lat temu zaczynałem "krętactwo" od wspominanego przez Pana zestawu rozruchowego. Ma on jedną wadę - straszliwie szybko się rozrasta (w miarę rozwoju choroby potocznie zwanej muchowym bzikiem).
W moim przypadku pochłonął już całkiem spore biurko i szafę. Mało tego pewne rzeczy zostały specjalnie przerobione ku mojej wygodzie (stół).
Trzeba powiedzieć że zacząć jest łatwo a potem straszliwie wciąga...
"Krętacz" ze mnie marny ale miałem to szczęście że mieszkając w stolicy przypadkowo odkryłem że muchówka może być bardzo skutecznym narzędziem połowu na Wiśle (szczególnie w starorzeczach i odnogach) i tak się zaczęło. Proces nieodwracalny.
Przestrzegam przy okazji kolegów - choroba się rozwija - i nawet się nie spostrzeżecie kiedy zostaniecie właścicielami mini sklepu wędkarskiego.
Czy warto? A cóż w życiu jest piękniejszego od godzin spędzonych przy imadle ? no chyba tylko satysfakcja z osiągniętych później wyników nad wodą.

Kłaniam się nisko,

Karol
Gość

Postautor: Gość » 28 gru 2005, 15:54

Najlepiej zacząć od dobrej lektury np. Wojciecha Węglarskiego Sztuczne Muszki tam jest wszystko o kręceniu. Jest dokładnie opisane co trzeba mieć żeby zacząć się w to bawić.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości