RAtunku pomuzcie ..!!

wykonywanie much, techniki i materiały muchowe
poczatkujacy !!

RAtunku pomuzcie ..!!

Postautor: poczatkujacy !! » 02 wrz 2005, 11:55

Prosze o pomoc powiewaz zaczol sie sezon lipieniwy a ja jestem poczatkujacym muszkarzem chcialbym sie dowiedziec jak zawiazac sznur do kolowrotka czy musi byc jakis podklad czy cos ?? prosze o odp PILNE ... i jakie muchy na lipienia stosowac ... Z gory thx
Jarek
+50 postów! Jeśli łowi tyle, co gada...
Posty: 95
Rejestracja: 20 sty 2003, 08:00

Postautor: Jarek » 02 wrz 2005, 13:15

Na łowortotek nawiń specjalny podkład - taka syntetyczna plecionka. Ewentualnie grubą żyłkę taka z 0,3 - 0,4 mm.
Podkład z linką połącz taką samą końcówką jak się łączy przypon z linką (jesli wiesz o co chodzi). Co do much to ciężko tak w jednym zdaniu napisać.
Generalnie imitacje larw chruścików, kiełzy, mokre muchy typu March Brown, suche muchy - imitacje małych jetek (szare, popielate, brązowe, oliwkowe) oraz chruściki.
poczatkujacy

Postautor: poczatkujacy » 02 wrz 2005, 13:29

thx
Gość

Postautor: Gość » 02 wrz 2005, 13:31

wiem o co chodzi ale ta koncowka ktora sie lonczy sie bardzoi trudno zaklada czy moge poprostu zwiazac to od razu z zylka ??
Jarek
+50 postów! Jeśli łowi tyle, co gada...
Posty: 95
Rejestracja: 20 sty 2003, 08:00

Postautor: Jarek » 05 wrz 2005, 06:43

nie wiem o co chodzi z tym że te końcówki trudno się zakładają - wg mnie nie ma nic prostszego.

Weż pod uwagę że jakiekolwiek wiązanie linki czy przekuwanie jej igłą z owiązywanie żyłką czy innym podkładem powoduje że jeśli za jakiś czas będziesz chciał przełozyć linkę to końcówkę linki która była połączona z podkładem będziesz musiał najpewniej odciąć. Lepiej zrobić takie łączenie które nie zniszczy linki.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości