Materiał do much szczupakowych

wykonywanie much, techniki i materiały muchowe
bandi
Brawo! Przynajmniej raz już napisał :-)
Posty: 4
Rejestracja: 17 mar 2004, 21:42

Materiał do much szczupakowych

Postautor: bandi » 06 sty 2006, 18:35

Witam
Ostatnio zainteresowałem się tematem łowienia szczupaków na muchę ,
doczytałem się że muchy mają być duże i z syntetyków i wszystko by było OK gdyby nie to że flash jest dość drogi ,a na szczupakową potrzeba dużo materiału .Mam pytanie do osób które już takie muchy kręcą ; jakimi materiałami się podpieracie , chodzi mi o materiały niekoniecznie ze sklepu wędkarskiego .
Ze swojej strony pochwalę się że odkryłem sztuczny pasek do torby , rozpleciony i rozczesany jest super , lekko pofalowany , a jednocześnie nie za miękki .
Czekam na inne pomysły
Bandi
karol
+100 postów! Forumowy Weteran!
Posty: 137
Rejestracja: 04 lis 2003, 14:08

Postautor: karol » 08 sty 2006, 11:09

Bandi, to Twoje muchy są w flyfishingu ??? Pamiętam ten rewelacyjny pasek :) a na poważnie to chociaż sezon już się skończył możesz nabyć drogą kupna tzw anielskie włosie, oraz różnokolorowe lamety choinkowe które można wykorzystywać do produkcji. Jeśli chodzi o cenę materiałów to nie jest aż tak źle - zajrzyj do pana Gawlika.
Pozdrawiam
bandi
Brawo! Przynajmniej raz już napisał :-)
Posty: 4
Rejestracja: 17 mar 2004, 21:42

Postautor: bandi » 09 sty 2006, 18:50

pytając o materiał na muchy szczupakowe , mam na myśli materiał na odwłoki , musi być sztuczny ( higroskopijność ) i sprawiać wrażenie
że jest to gruby jednolity odwłok , jednocześnie nie może to być wiskoza , bo jest ona zbyt delikatna , zbyt łatwo się zawija , a wyczesywanie jej jest pracochłonne i na duże muchy się nie nadaje ( chyba że na uformowanie głowy ) .
Może ktoś ma jakieś swoje patenty , którymi się chce podzielić .
Wpisujcie wszelkie , nawet wariackie pomysły .

Pozdrawiam
MR69

Postautor: MR69 » 14 kwie 2006, 21:30

Zajrzyj do sklepu z materiałami - pasmanteria. Można dostać tam sztuczne futerko na metry - tanie i wiele kolorów. Tniesz na paski kilkumilimetrowe i materiał jak znalazł. Chetnie go zębacze gryzą. Pozdro.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 5 gości