Belona / Rzepak

ryby, metody, sprzęt, recenzje, wydarzenia...
Awatar użytkownika
tonkin
Ponad 25 postów! Ale gaduła :-)
Posty: 38
Rejestracja: 08 sie 2006, 14:28

Belona / Rzepak

Postautor: tonkin » 16 kwie 2007, 00:06

Przypominam sie !

Czas kwitniecia rzepaku mamy "za pasem", wiec jak twierdzilem w ub. roku to gwarantowane rozpoczecie sezonu polowu Belony !

-zycze napietego sznura-

tonkin
"Mucha sztuczna jest osia, kolo ktorej sport rybacki sie obraca....."
Krzysztof Rydel
Ponad 10 postów! Toż to stały bywalec:-)
Posty: 14
Rejestracja: 15 gru 2005, 16:14

Postautor: Krzysztof Rydel » 23 kwie 2007, 09:44

To co bedzie kwitnąć, lub już kwitnie gdzie nie gdzie to rzepak ozimy a do belon zastosowanie ma jary, który kwitnie pod koniec maja. Stare prawdy trzeba niestety weryfikowć wobec rozwoju biotechnologii ;-) Zima był jednak lekka i krótka a wiosna jest bardzo ciepła więc dziobaki, zwlaszcza na zachodzie mogą sie pojawić wcześniej niż zwykle, moze juz za 2-3 tygodnie. Pzdrw,KR
Janusz Jabłonowski
+50 postów! Jeśli łowi tyle, co gada...
Posty: 80
Rejestracja: 21 sie 2002, 15:51

Postautor: Janusz Jabłonowski » 03 maja 2007, 08:24

Przedwczoraj wędkowałem opodal Rowów - bez brania, ale gruntowiec dostał jedną belonę z plaży. Rzepak kwitnie :)
Janusz Jabłonowski
Darek Zięba
+50 postów! Jeśli łowi tyle, co gada...
Posty: 53
Rejestracja: 01 lut 2003, 07:44

Postautor: Darek Zięba » 05 maja 2007, 10:53

Belona już jest w okolicach Gąsek . Dzisiaj złowiłem trzy. Mnóstwo "odprowadzeń".
Awatar użytkownika
tonkin
Ponad 25 postów! Ale gaduła :-)
Posty: 38
Rejestracja: 08 sie 2006, 14:28

Postautor: tonkin » 06 maja 2007, 14:32

Witam !

Czyli powiazanie kwitniecie rzepaku - belona potwierdza sie ! Bingo !

ps. proponuje male "Shrimp".
Hak; Shrimphak 6-10
Tulow; "Gliss-Dubb"
Grzbiet; Bodystrech-Folie jako imitacja pancerza z przewiazka
Ogon; pojedyncze Chrystal Flah, srebrne.


tradycyjnie zycze

-napietego sznura-

tonkin
"Mucha sztuczna jest osia, kolo ktorej sport rybacki sie obraca....."
Rysiek S
Ponad 10 postów! Toż to stały bywalec:-)
Posty: 12
Rejestracja: 21 lis 2006, 20:15

Postautor: Rysiek S » 07 maja 2007, 21:07

Ja dziś złowiłem swoje dwie pierwsze belony na muchę. Był to mój trzeci wypad, miałem kilka nie zaciętych brań, odprowadzeń. Kolega Łukasz również. Dopiero dziś mi się poszczęściło. Obie złowiłem na streamera.
Tom.k
Ponad 10 postów! Toż to stały bywalec:-)
Posty: 23
Rejestracja: 15 sie 2006, 22:55

Postautor: Tom.k » 15 maja 2007, 16:20

Biorą już na całego. W poniedziałek rzeź, spinningiści łowili po 20 sztuk, zwłaszcza z rana. Ja łowiłem od ok. 13 do ok. 17.30 (tak na oko) - na rozkładzie miałem 5 belon (najdłuższa 76 cm) i parę brań/spadów.
Killerska okazała się mucha "frytka" (tobiasz najprostszy z cieniutkiego, srebrnego mylaru - ok. 6 cm długości). Miałem brania nawet na rybkę dryfującą na fali. Warto rozważyć użycie "petowca" (pływająca rybka z mylaru).
Warto dać skorupiaka z pianką na krótkim troczku powyżej tubisa, brały i na to. Ja użyłem akurat dużego scorupca ;-) na haku TMC nr 6. Dubbing z brunatnej nutrii (ościsty jak... nutria - palmer jest tutaj zbędny) z domieszką ścinek cf, pochewka z pianki maźniętej pisakiem (efekt "bury"), przewijka z żyłki, ogonek z włosów nutrii. Nakręciłem to kiedyś spontanicznie po lekturze artykułu Georga Moskwy i nawet pokazałem na forum FF. Poskutkowało :-)
Wędka - polecam zwykłą, pstrągową muchówkę. Piękne łowienie.
Rozważam kupno porządnej wędki w klasie 6-7 (niecałe 3 metry) - na morskie trocie. Sztucer w klasie 8 wydaje mi się ciut przesadzony...
Tom.k
Ponad 10 postów! Toż to stały bywalec:-)
Posty: 23
Rejestracja: 15 sie 2006, 22:55

Postautor: Tom.k » 16 maja 2007, 15:43

O, tutaj pokazałem tego pokraka - straszne byleco:
http://www.flyfishing.pl/flyforum/msg.p ... 6&offset=0
Kuzyn potwierdza - koniecznie kiełż na przywieszkę!
Dziś złowił z 11... Ja jeżdżę nad morze co weekend, dopóki biorą. Napasę się na cały rok ;)
Rysiek S
Ponad 10 postów! Toż to stały bywalec:-)
Posty: 12
Rejestracja: 21 lis 2006, 20:15

Postautor: Rysiek S » 18 maja 2007, 20:13

Ja również zacząłem swoją przygodę z beloniastymi. W tą niedzielę również się wybieram. Jak coś się będzie działo, skrobnę co nieco.
Tom.k
Ponad 10 postów! Toż to stały bywalec:-)
Posty: 23
Rejestracja: 15 sie 2006, 22:55

Postautor: Tom.k » 20 maja 2007, 16:07

Dziś słabiej, jak już napisałem na FORS... Ale ryby są.
Miałem wszystkie te skorupiaczki z piankowym grzbietem, ale najwięcej ryb padło mi na zwykłe Red Tagi (na krótkiej, mokrej ósemce - i duże na streamerowo-nimfowej też ósemce). Do tego parę pomarańczowych kiełżyków i maleńkie mylarowe streamerki - i nic więcej nie trzeba.
(Czekanowski nałowił wczoraj 12 sztuk na swoje lipieniowe nimfki ;)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości